Нашата приказна - Ningbo Taili бонус Увоз и извоз Co, Ltd

НАШАТА ПРИКАЗНА

На Taili Corporation е основана во 1994 година, главно, произведува бебе и детски производи како  бебе колички, бебе автомобил места, Cribs, проходилки, високите столчиња, бебе трицикл, бебе електрични возила, велосипеди за возрасни и детски велосипеди.  Ние со нетрпение очекуваме да ни продолжи проширувањето, кој обезбедува високо квалитетни производи од целиот свет кои се безбедни за користење, лесен, достапни, и ги исполнуваат високите стандарди на нашите клиенти.

 

CORPORATION РАЗВОЈ ИСТОРИЈА

 • -ти јуни 1994 година

  Ксинџијанг Taili Увоз и извоз на компанијата е основана.
 • септември 1999 година

  Гранка во Дубаи е основана. Тоа главно се испорачува на големо и мало на производи за електромеханички уреди и опрема.
 • октомври 2000 година

  Една гранка е основана во Алма-Ата, Казахстан (KZ).
 • март 2002 година

  Друга гранка е основана во HOCHE, Киргистан.
 • 2002

  Над 10 општини (околу еден хектар) на земјата беше купен за нашиот магацин. Фабриката е основана во Taizhou која снабдува електромеханички производи за нашите Дубаи гранка.
 • јули 2003 година

  Huoerguosi Taili Комерцијална и тргување копродукции, Ltd е основана и нов магацин бил изграден за извоз на нашите производи.
 • март 2004 година

  Ние основана филијала во Бишкек, Киргистан.
 • септември 2004 година

  Taili Деца Производство копродукции, Ltd е основана во Ningbo, Кина.
 • мај 2006 година

  Taili постави сопствена логистичка компанија.
 • мај 2007 година

  Друга гранка е основана во Узбекистан (УЗ).
 • -ти јуни 2007 година

  Taizhou Changyuan увоз и извоз Company Limited е основана.
 • февруари 2008 година

  Taili се прошири и на филијалата во Таџикистан (TJK).
 • март 2011 година

  70 општини (околу 5 хектари) земјиште беа купени во Wulabo, Ксинџијанг да се изгради голем логистички магацин центар.
 • септември 2011 година

  Ningbo Taili бонус увоз и извоз на компанијата Ltd е основана.
Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

WhatsApp Online Chat !